OCT 29

Metody leczenia żylaków - operacja żylaków

Żylaki są schorzeniem dziedzicznym, jednak nieodpowiedni tryb życia również sprzyja uszkodzeniom żył.

W Polsce problem dotyczy aż co trzeciej kobiety i co piątego mężczyzny po 45 roku życia. Leczenie żylaków należy zacząć jak najwcześniej, ponieważ zaniedbane schorzenie może nawet zagrozić życiu. Na szczęście obecnie znamy wiele metod usuwania takich defektów takich jak operacja żylaków lub leczenie bezoperacyjne. 
Skąd się biorą żylaki?Żylaki powstają przede wszystkim wtedy, gdy unikamy aktywności fizycznej, a zastawki żył są uszkodzone. W takiej sytuacji krew cofa się, a ciśnienie krwi wzrasta. Coraz większy jej napór na ściany żył powoduje ich rozciągnięcie. Tak uszkodzone żyły nazywa się żylakami. Po pewnym czasie, skóra pokrywająca rozszerzone naczynia staje się cienka i napięta. Ponieważ krew w żylaku jest niedotleniona, na powierzchni skóry pojawia się niebieska, nieestetyczna linia. 
Występowanie żylakówŻylaki często występują u kobiet w ciąży. Przyczynami tego zjawiska są wahania hormonalne w tym okresie, wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, zwiększona objętość krwi oraz zmniejszona aktywność fizyczna. „Po porodzie, uszkodzenia żył stają się mniej widoczne, jednak nigdy nie zanikają samoistnie. Żylaki, które powstały w czasie ciąży bez wątpienia wymagają leczenia”- mówi dr n. med. XXX. 
Obecnie znamy wiele metod leczenia uszkodzeń żył. Skuteczna jest krioterapia, która polega na wymrożeniu żylaków przy pomocy specjalnej sondy. Dobre wyniki przynosi terapia uciskowa, która zakłada noszenie specjalnych rajstop. Czasami konieczne jest leczenie chirurgiczne, które odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Operacja żylaków jest bardzo skuteczna, jednak nie zawsze jest konieczna.

Fotorelacja

uroda

kosmetyki

wizerunek

zdrowie

żylaki

leczenie

chirurgia plastyczna

Twój komentarz