OCT 29

Podkolanówki damskie
Opublikowany przez: Dagmara Tyl | Tagi: odzież, obuwie, buty, rajstopy | Data: 2014-07-01

Innymi pomysłami firm włókienniczych, które zawojowały rynek stały się w późniejszym czasie skarpetki damskie albo też podkolanówki. Podkolanówki damskie są krótszą wersją pończoch, zaś skarpetki damskie jeszcze krótszą wersją podkolanówek. Rajstopy stały się tak popularne, że rozpoczęto również wytwarzać rajstopy dziecięce, które z reguły są nieco grubsze a także mocniejsze niż rajstopy damskie z uwagi na konieczność zapewnienia większej wytrzymałości.

W damskiej garderobie najpierw pojawiły się pończochy. Kobiece pończochy charakteryzują się tym, że dla każdej nogi wdziewa się je osobno. Pończochy mogą być połączone poprzez podwiązki z figami lub też mogą być samonośne. Właściwie od początku XX wieku damskie pończochy są symbolem seksu a także doskonale podkreślają atuty sylwetki damskiej szczególnie w odniesieniu do zgrabnych nóg.

Od wieków kobiece nogi stanowiły przedmiot pożądania. Prezentowanie zgrabnych nóg przez kobietę było odznaką dużej pewności siebie i przyciągało mężczyzn jak magnes. Długie, wysmukłe i zgrabne nogi to niedościgniony ideał dla wielu współczesnych kobiet.

Moda na rajstopy damskie zawitała w połowie XX wieku. Rajstopy damskie wyparły z rynku po części pończochy, ponieważ kobiety uznały je za bardziej komfortowe w noszeniu. Rajstopy damskie różnią się tym, że nosi się je założone na pośladki i obie nogawki są ze sobą połączone. Podczas gdy pończochy, jak wiemy, zakłada się każda na swoją nogę osobno.

Dawniej kobiece nogi były nieodziane oraz gołe, co więcej, były również owłosione. Purytański wiek XIX ubrał damę od stóp do głów w niewygodne i sztywne odzienie. Odsłonięte były tylko twarz i dłonie. O spojrzeniu na zgrabne nogi nikt nawet nie śmiał myśleć.

Materiały, z których są wytwarzane rajstopy dziecięce, skarpetki, pończochy, rajstopy damskie a także podkolanówki potrafią znacznie różnić się od siebie swoimi właściwościami. Spotyka się takie materiały jak bawełna, lycra, poliester, wiskoza i inne tego typu.

Więcej informacji na temat damskiej mody bieliźnianej na stronie http://www.consay.com.pl.

Fotorelacja

odzież

obuwie

buty

rajstopy

Twój komentarz