OCT 29

Zasady idealnego makijażu ślubnego

Są w naszym życiu momenty, gdy bardzo zależy nam na tym, aby wszystko było idealne.

Takim momentem niewątpliwie jest ślub, do którego pieczołowicie się przygotowujemy. Kościół ma wyglądać pięknie, suknia bajecznie, włosy mają być zrobione fantazyjnie a makijaż ślubny...ma podkreślać naszą urodę.

Jak go wykonać, aby faktycznie spełniał nasze oczekiwania? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że jest on połączeniem cech makijażu dziennego z fotograficznym. Dlatego też jego zadaniem będzie po pierwsze subtelne podkreślenie naturalnej urody, po drugie retusz niedoskonałości, a po trzecie- utrzymać się idealnie przez cały dzień i wieczór. I jest jeszcze jedna ważna zasada- odcieniem powinien on pasować do bukietu ślubnego.

Zaczynamy od nałożenia kremu nawilżającego, który nie pozostawi jednocześnie efektu świecenia. Dopiero teraz wyrównujemy koloryt skóry poprzez odpowiedni podkład, korektor oraz puder. Wszystkie te kosmetyki powinny zostać idealnie dopasowane do koloru naszej cery. Dobrze sprawdzają się w takiej sytuacji podkłady rozświetlające. Warto też skorzystać z kosmetyków matujących i utrwalających makijaż, które pozwolą mu zachować świeżość do samego końca imprezy.

Podkreślone oczy. Nie przez przypadek mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego też do wykonania ich makijażu należy podejść jak do wykonania dzieła sztuki. Zaczynamy od nałożenia podkładu w postaci białego cienia w kremie, który rozprowadzamy na całej powiece, aż pod brwi. Na tak przygotowanym podkładzie rozprowadzamy kolor właściwy cieni. Najlepiej, jeśli będą one w pastelowych barwach. Perłowe obciążają bowiem oko i źle wyglądają na zdjęciach. Warto natomiast sięgnąć po cienie matujące oraz delikatnie rozświetlające. W doborze tuszu do rzęs i eyelinerów należy przy tym zachować umiar, gdyż makijaż ślubny powinien być nieco stonowany.

Na koniec przechodzimy do ust. Najpierw obrysowujemy je konturówką, aby później wypełnić kontur pomadką. Dla dodania pełności i podkreślenia koloru ust, na sam koniec można na środku rozprowadzić błyszczyk w tym samym odcieniu.

Fotorelacja

uroda

kosmetyki

wizerunek

makijaż ślubny

kosmetyczka

Twój komentarz